Z ostatniej chwili

Projekt norwidowski

2021-11-12 12:06:06 informacje
img

Projekt „Odpowiednie dać rzeczy słowo” realizowany z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida podsumowano w Szkole Podstawowej nr 35 w środę 10 listopada. Uczennice i uczniowie z klas 4-8 przygotowali uroczysty finał.

Projekt wystartował 24 września – w dniu urodzin poety, a zakończył się nietypowymi prezentacjami. Była uliczna sonda, występy artystyczne, pokazy albumów multimedialnych i wystawa prac plastycznych. Efekty niemal dwumiesięcznych przygotowań podziwiała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi – wśród nich był obecny Rafał Piotrowski, naczelnik miejskiego Wydziału Edukacji.

Uczestników projektu zainspirowały teksty liryczne Norwida, nie zabrakło nawet odważnej interpretacji jego poezji w wykonaniu młodych raperów. Odbył się również konkurs historyczno–literacki, cieszący się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów klas 7-8, dla których życie i twórczość Norwida nie będzie już tylko szkolną, podręcznikową wiedzą. Impreza była dowodem, że nauczyciele SP 35 chętnie sięgają po nowoczesne metody nauczania budujące dobre relacje z uczniami.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0218 seconds.