Z ostatniej chwili

Promocyjne lato na Jurze

2024-06-19 12:19:46 informacje
img

Związek Gmin Jurajskich zaprasza do poznawania śląskiej części Jury z przewodnikami turystycznymi, ratownikami GOPR oraz instruktorami wspinaczki.

Akcja realizowana jest ponownie w sezonie letnim 2024. Ma zaoferować turystom spędzającym lub planującym spędzić wypoczynek na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej,  bezpłatne atrakcje ukazujące jej potencjał oraz możliwości spędzania czasu wolnego.
W ramach akcji turyści poznają najciekawsze miejsca na Jurze w asyście przewodnika jurajskiego, zapoznają się z bliska z codzienną pracą Grupy Jurajskiej GOPR lub mogą spróbować wspinaczki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.  
W minionym roku z „Promocyjnego lata na Jurze” skorzystało w sumie 913 osób.
Przewodnicy jurajscy pokazywali turystom atrakcyjne miejsca w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Usługa dla grupy była całkowicie bezpłatna, kosztem były tylko bilety wstępu do odwiedzanych obiektów. Wycieczki trwały ok. 3 godziny. Przewodnicy obsłużyli 40 grup, w których łącznie było 550 osób.
Instruktorzy wspinaczki zapewnili turystom możliwość bezpłatnej nauki wspinaczki dostosowanej do poziomu zaawansowania i wieku uczestników, wszyscy zostali wyposażeni w kompletny sprzęt wspinaczkowy. Instruktorzy obsłużyli 40 grup, łącznie liczących 160 osób.
Z Grupą Jurajską GOPR przygotowane zostały jurajskie eskapady – uczestnicy, oglądając i używając sprzęt wykorzystywany do prowadzenia działań ratowniczych, w tym terenową karetkę ratunkową, mieli okazję wcielić się w rolę ratowników i przypomnieć sobie informacje na temat pierwszej pomocy. Grupą docelową były tutaj również rodziny i kameralne grupki turystów. Grupa Jurajska GOPR obsłużyła 203 osoby w 40 grupach. 
Zadanie zrealizowane w minionym roku kosztem 66 tys. zł dofinansowała Śląska Organizacja Turystyczna. W tym roku jest kontynuowane.
Głównym warunkiem uczestnictwa jest rezerwacja minimum 3 noclegów w dowolnym obiekcie noclegowym, zlokalizowanym w północnej (śląskiej) części Jury Krakowsko-Częstochowskiej (dotyczy miasta Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego zawierciańskiego, będzińskiego a także miasta i gminy Dąbrowa Górnicza) w terminie do 15 września 2024 r. (akcja ruszyła od 15 czerwca).
Szczegółowe warunki uczestnictwa wraz z możliwością rezerwacji wybranej atrakcji są dostępne na stronie jura.travel 
Fot. LIGHTHOUSE MEDIA

Page generated in 0.0159 seconds.