Z ostatniej chwili

Przedszkolaki grały fair

2020-02-27 10:55:06 informacje
img

Blisko 200 maluchów rywalizowało w tegorocznej ,,Przedszkoliadzie”, która 25 lutego odbyła się w Akademickim Centrum Sportowym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Celem imprezy jest m.in. promocja aktywności ruchowej, przeciwdziałanie otyłości, kreowanie postaw uczciwej rywalizacji w duchu fair play oraz zapoznanie najmłodszych z podstawami piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i siatkówki.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji, maluchy rywalizowały w konkurencjach grupowych, dostosowanych do ich możliwości i potrzeb rozwojowych. Pochwaliły się też swoimi zdolnościami plastycznymi w akcji „Pomaluj świat Drużyny Kangura”. Po zakończeniu konkurencji wszyscy otrzymali dyplomy, medale i niespodzianki.

Przedszkolakom towarzyszyli sportowcy z klubów sportowych RKS Raków Częstochowa, AZS Politechnika Częstochowa, oraz KS Częstochowianka.

„Orlen Przedszkoliada Tour 2020” to ogólnopolski, największy w Europie cykl imprez sportowych dla najmłodszych. W całym kraju zaplanowano blisko 90 wydarzeń, w których weźmie udział około 20 tys. przedszkolaków.

 

 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta / Zdjęcia udostępnione przez organizatora

 

Page generated in 0.0202 seconds.