Z ostatniej chwili

Przypadki zakażeń koronawirlsem – trzy klasy na „zdalnej”

2021-10-13 13:37:43 informacje
img

Kolejne klasy w częstochowskich szkołach są wysyłane czasowo na zdalne nauczanie. Ma to związek z przypadkami SARS-CoV-2 wśród uczniów – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie pozytywnie zaopiniował ostatnio zawieszenie zajęć stacjonarnych, a tym samym przejście na zdalne nauczanie dla trzech oddziałów w częstochowskich szkołach:

- klasy 3 w IX Liceum Ogólnokształcących im. C. K. Norwida (tylko do 13 października);

- klasy 7 w Szkole Podstawowej nr 31 im. Orła Białego (do 18 października);

- klasy 2 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza (do 21 października).

Powodem wydania opinii sanitarnej są pozytywne wyniki testu w kierunku SARS-CoV-2 u uczniów.

W Częstochowie w ciągu ostatnich 7 dni pojawiły się 42 nowe przypadki zakażenia. Liczba zachorowań, choć ciągle na szczęście w mieście niewysoka, jednak ostatnio wzrasta, ponieważ w poprzednich tygodniach odnotowywano ich w granicy dziesięciu - kilkunastu.

Władze miasta zachęcają do korzystania ze szczepień przeciwko koronawirusowi. Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną. W Częstochowie szczepienie przeciwko Covid-19 jest dostępne w 50 punktach szczepień, tymczasem odsetek osób zaszczepionych w mieście rośnie bardzo umiarkowanie. Obecnie jest to 54,8% ogółu mieszkańców Częstochowy.

Page generated in 0.0155 seconds.