Z ostatniej chwili

Pseudokibice ze Śląska aresztowani

2021-11-10 11:39:37 informacje
img

 Policjanci z Komisariatu I wspólnie z kryminalnymi zwalczający przestępczość pseudokibiców w Częstochowie zatrzymali w niedzielę 2 mieszkańców Kędzierzyna-Koźla w wieku 26 i 27 lat, którzy wspólnie z 16-letnim częstochowianinem usiłowali dokonać rozboju oraz napadli i pobili 6 przypadkowych osób. Cała trójka związana jest ze środowiskiem pseudokibiców sympatyzujących ze śląskimi klubami piłkarskimi. Dwóch z nich usłyszało zarzuty i trafiło do aresztu, 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny - informuje częstochowska Policja.
Pod koniec września mieszkańcy jednego z bloków w centrum Częstochowy zgłosili awanturę i pobicie. Policjanci, którzy interweniowali na miejscu, ustalili, że 3 nieznanych sprawców weszło do  bloku i bez powodu pobiło pięciu mieszkających tam lokatorów.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, że wcześniej mężczyźni poznali dwie częstochowianki w centrum miasta. Jedna jako pierwsza opuściła towarzystwo i poszła do mieszkania  koleżanki, więc nowo poznani postanowili, że pójdą po nią. Nie znali dokładnego adresu, dlatego dwóch weszło do jednej z klatek i próbując znaleźć swoją nową koleżankę, pukali do każdych drzwi. Trzeci czekał przed blokiem. Po kilku nieudanych próbach w końcu dwóch mężczyzn weszło do mieszkania, gdzie była poszukiwana przez nich dziewczyna. Gdy zobaczyli, że w mieszkaniu byli jeszcze dwaj mężczyźni, bez słowa wyjaśnienia pobili ich, a następnie chcieli ukraść stojący w przedpokoju rower. Opór lokatora sprawił, że roweru nie udało im się ukraść, dlatego wyszli z mieszkania i skierowali się w stronę wyjścia.
Odgłosy awantury usłyszeli sąsiedzi. Chcąc dowiedzieć się, co się stało i upomnieć lokatorów mieszkania, z którego również poprzedniego wieczoru słychać było głośne odgłosy imprezy, wyszli na korytarz. Gdy rozmawiali z najemcą lokalu, wrócili napastnicy. Tym razem był z nimi też trzeci mężczyzna. Gdy zobaczyli stojące na klatce osoby, zaczęli wszystkie po kolei bić, po czym uciekli. W toku postępowania policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni tego samego dnia, również bez powodu, zaatakowali mężczyznę, który wykonywał prace budowlane na jednej z pobliskich ulic.
Kryminalni z Komisariatu I wspólnie z operacyjnymi zajmującymi się przestępczością pseudokibiców skrupulatnie analizowali zebrany materiał i sprawdzali każdy trop mogący naprowadzić ich na przestępców. Dysponując podanym przez pokrzywdzonych rysopisem, byli pewni, że za tymi przestępstwami stoją osoby spoza naszego powiatu. Po 1,5 miesiąca zatrzymali w Kędzierzynie-Koźlu dwóch agresorów powiązanych ze środowiskami pseudokibiców. To mieszkańcy tego miasta w wieku 27 i 26 lat. Podczas legitymowania 26-latka okazało się, że jest poszukiwany przez opolski wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za pobicie. Za swój chuligański czyn mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im od 4 do 12 lat pozbawienia wolności. Trzecim ze sprawców okazał się 16-letni mieszkaniec Częstochowy, który odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu względem pełnoletnich sprawców 2-miesięcznego aresztu.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.024 seconds.