Z ostatniej chwili

RUGBY: I turniej MP Kobiet u16

2021-10-04 13:37:13 informacje
img

Bardzo udany początek sezonu ma żeńska drużyna Rugby Club Częstochowa do lat 16. W I turnieju Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7 rozgrywanym w minioną sobotę 2 października w Lublinie nasze kadetki zajęły I miejsce, wygrywając wszystkie mecze.

W imprezie wzięło udział w sumie 5 drużyn. Poza częstochowiankami były to ekipy: Budowlanych Łódź, Venol Atomówek Łódź, Amazonek Lublin i Błyskawic Rzeszów. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Pierwszy mecz naszych kadetek okazał się później tym najtrudniejszym, mimo to udało się pokonać drużynę gospodarzy 10:7. W kolejnym meczu podejmowaliśmy debiutantki z Rzeszowa. Od początku meczu częstochowianki narzuciły im swój styl gry i bardzo pewnie pokonały je 49:0. W trzecim meczu przeciwko zeszłorocznym mistrzyniom Polski – Budowlanym Łódź nasze zawodniczki pokazały bardzo dobrą organizację gry i zakończyły go zwycięstwem 24:10. Ostatni mecz to już pokaz świetnej gry zarówno w ataku, jak i obronie przeciwko Venol Atomówki Łódź. Z pojedynku z drużyną, z którą spotykały się na wspólnych mikroobozach przed sezonem, nasze kadetki wyszły zwycięsko w stosunku punktów 26:5. W ten sposób wygrały cały turniej, nie przegrywając żadnego meczu.

Był to pierwszy z sześciu turniejów cyklu Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Kolejne zawody odbędą się 17 października w Łodzi. Na wiosnę zaplanowano rozegranie czterech turniejów, w tym jednego w Częstochowie. Barwy naszego zespołu oprócz dziewczyn z Częstochowy bronią również dziewczyny wypożyczone z klubów z naszego regionu: Juvenii Kraków, Hegemona Mysłowice, Rugby Rudy Śląskiej i RC Bełchatów.

Skład RCC: Oliwia Borczyk, Laura Borowska, Nikola Giełażys, Magdalena Kaszyńska, Nicole Ligudzińska, Oliwia Matras, Weronika Musialik (kapitan), Amelia Ormińska, Lena Szarek, Julia Weżgowiec, Nina Wiśniewska. Trener: Michał Krzypkowski 

Page generated in 0.0172 seconds.