Z ostatniej chwili

Raków na „Narodowym” gra o Puchar Polski

2022-05-02 11:26:42 informacje
img

Piłkarze Rakowa Częstochowa dokładnie rok temu - 2 maja 2021 r. - po raz pierwszy w historii 100-letniego klubu zdobyli Puchar Polski. Teraz znowu grają w finale Pucharu i mają wielką ochotę na powtórkę - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Tak jak rok temu - w końcówce sezonu znowu wielkie emocje przeżywają kibice częstochowskiego Rakowa. Ubiegłoroczne sukcesy były spektakularne – Puchar Polski (po wygranej nad Arką Gdynia 2:1), wicemistrzostwo Polski i udany start w europejskich pucharach. To były historyczne osiągnięcia, ukoronowanie jubileuszu 100-lecia klubu.
2022 r. nie jest gorszy. Raków bije się ponownie zarówno o Puchar, jak i o mistrzostwo Polski.
Finał Pucharu Polski z Lechem Poznań już dziś - 2 maja - o godz. 16.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podopieczni Marka Papszuna oraz częstochowscy kibice pojechali do stolicy z hasłem: „Wracamy po swoje”, choć zadanie nie jest łatwe, bo piłkarze Rakowa mierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o tytuł mistrzowski. Lech przez wielu ekspertów ciągle uznawany jest za głównego faworyta do zdobycia w tym roku „podwójnej korony”. W Częstochowie jest oczywiście powszechna nadzieja, że te plany skutecznie pokrzyżuje drużyna aktualnych ciągle zdobywców Pucharu Polski.     
Trzymamy więc kciuki! Tym, którzy na mecz pojechać nie mogli i czekają na telewizyjną transmisję, przypominamy: finał można obejrzeć w Polsacie i Polsacie Sport.
Sympatyków piłki nożnej – nie tylko w Częstochowie i Poznaniu - czeka więc w świąteczną „majówkę” (dzisiaj Dzień Flagi RP) prawdziwe piłkarskie święto.

Fot. (z 2021 r.) Artur Kucharski

Page generated in 0.0212 seconds.