Z ostatniej chwili

Sędzia Anna Maria Wesołowską rozmawiała z myszkowską młodzieżą

2022-11-22 12:05:56 informacje
img

Znana z serialu sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z myszkowską młodzieżą. Spotkanie odbyło się w związku z prowadzoną przez myszkowskich policjantów profilaktyką. Sędzia rozmawiała z nastolatkami o demoralizacji i odpowiedzialności prawnej – informuje myszkowska Policja.

Znana wszystkim z telewizyjnych ekranów sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z młodzieżą. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkuset uczniów z powiatu. Spotkanie miało uświadomić młodym ludziom, czym jest odpowiedzialność prawna. Sędzia uświadamiała też o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych. Oprócz myszkowskich policjantów, w spotkaniu uczestniczyli również policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic.

Podczas prelekcji nie zabrakło również informacji dotyczących konsekwencji zdrowotnych i społecznych, jakie niosą za sobą używki. Godzinny wykład sędzi cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podając rzeczywiste przykłady dotyczące rozpatrywanych przez nią spraw na sali sądowej, uświadamiała młodzież, że narkotyki i dopalacze są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Sędzia Wesołowska skupiła też dużą uwagę na problemie hejtu, szczególnie w Internecie. Przestrzegała młodzież przed tego typu zachowaniami i uwrażliwiała młodych ludzi, że po drugiej stronie zawsze jest człowiek. Młodzież zadawała mnóstwo pytań, na które sędzia bardzo chętnie odpowiadała. Na koniec młodzież pozowała z sędzią Anną Marią Wesołowską do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie było możliwe dzięki współpracy myszkowskich policjantów z Miejskim Domem Kultury w Myszkowie.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0163 seconds.