Z ostatniej chwili

Senioralia zbliżają się wielkimi krokami

2023-11-07 10:48:20 informacje
img

Występ Krystyny Giżowskiej oraz koncert z udziałem aktora Jacka Borkowskiego to główne atrakcje tegorocznego Święta Seniorów organizowanego – wzorem ubiegłych lat – w Hali Sportowej Częstochowa. 15 i 16 listopada to czas Senioraliów – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wydarzenie zapowiedziano na poświęconej mu konferencji prasowej.

Tradycyjnie już zaproszenie na SENIORALIA adresowane jest do osób, którą chcą wspólnie bawić się, tańczyć, ćwiczyć i aktywnie spędzić czas w gronie znajomych. Coroczna impreza – łącząca propozycje kulturalne z rekreacyjnymi – jest elementem miejskiego programu „Częstochowa wspiera Seniorów”.

Seniorki i seniorzy to grupa szczególna, której jesteśmy winni szacunek. To osoby, które nic nie muszą, ale wszystko mogą i z myślą o nich przygotowaliśmy program kolejnych Senioraliów – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Jak wiele energii posiadają dojrzali częstochowianie, można łatwo się przekonać, obserwując ich podczas dyskoteki, która zamyka imprezę.

Koncert gwiazd cieszy się największą popularnością i sztuką jest znaleźć nowych wykonawców, którzy sprawią, że seniorzy będą zadowoleni. Wszyscy wielcy tej epoki już u nas byli. W tym roku również postaraliśmy się o taki repertuar, żeby nikt na widowni nie pozostał obojętny – przyznawał zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek.

Środa będzie zarezerwowana na aktywności ruchowe m.in. zumba i pilates, ale czwartek 16 listopada to już uczta muzyczna i potańcówka z didżejem.

Na początek koncert galowy „TYCH LAT NIE ODDA NIKT” z udziałem aktora Jacka Borkowskiego. Zostaną wykonane najpiękniejsze standardy polskiej piosenki lat 60. i 70., ponadczasowe przeboje z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas, Piotra Szczepanika, Zbigniewa Wodeckiego i innych. W programie m.in. „Powrócisz tu”, walc „Embarras”, „Tych lat nie odda nikt”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Kormorany”, „Kawiarenki”, „Cała sala śpiewa z nami”, „List do matki”, „Zacznij od Bacha” w interpretacji Justyny Bacz, Julity Kożuszek i Ireneusza Miczki. Gościnnie w koncercie wystąpi Jacek Borkowski.
Wokalistom towarzyszy zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego – pianisty, aranżera, który przez ostatnie niemalże dziesięć lat niezmiennie towarzyszył na scenie Irenie Santor.
W drugiej części wystąpi KRYSTYNA GIŻOWSKA z zespołem Blue Sounds. Wokalistka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej estrady. Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie rozpoczęła w 1976 r. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła II nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu. Kolejne lata przyniosły jej nowe sukcesy: II nagrodę na Coupe d’Europe w Austrii (1977); I nagrodę za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD (1978); III nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie (1979 r.); Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji (1981); Grand Prix na MFP Sopot (1984 r.).
Repertuar piosenkarki jest bardzo różnorodny. Niektóre z jej piosenek – jak „Złote obrączki” czy „Nie było ciebie tyle lat” – pobiły rekordy popularności. Utwory bardziej ambitne – jak „Blue Box”, „Nim zrobisz błąd” czy „Koncert na światło i cień” – zyskały najwyższe uznanie krytyki.

Ważne informacje dotyczące wejściówek i dojazdu
Bilety do nabycia w: Miejskim Domu Kultury (ul. Łukasińskiego 50/68), OPK „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1), Hali „Polonia” (ul. Dekabrystów 43), CzOT (al. NMP 65), Hali Sportowej Częstochowa (ul. Żużlowa 4), Miejskiej Galerii Sztuki (al. NMP 64).
Ceny biletów: Seniorki i Seniorzy powyżej 60. roku życia – 10 zł, pozostali – 120 zł.

W trakcie Senioraliów będzie uruchomiona specjalna linia autobusowa nr 90 dojeżdżająca do Hali Sportowej Częstochowa. W czwartek, w godz. 16.30-22.50 będzie kursować na trasie: DWORZEC GŁÓWNY PKP – Orzechowskiego – aleja Wolności – aleja Najświętszej Maryi Panny – pl. Daszyńskiego – Mirowska – Faradaya – Legionów – ŻUŻLOWA (powrót Olsztyńska – Orlik-Rückemanna). Kursy na linii 90 będą wykonywane co 10-15 minut. Obowiązują bilety wg taryfy miejskiej.

W środę 15.11 i czwartek 16.11 linie autobusowe nr 11 i 27 będą obsługiwane wyłącznie autobusami przegubowymi. Ponadto dojazd zapewnią stałe linie nr 13, 21, 28 i 35.

 


PROGRAM SENIORALIÓW 2023
HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA

15 LISTOPADA 2023 r., środa - Wstęp wolny
10.00 –  Otwarcie stoisk organizacji działających na rzecz Seniorek i Seniorów
11.00 – Uroczyste otwarcie i przekazanie kluczy do bram Miasta Częstochowy
11.45 – Zumba Gold
12.15 – Zajęcia Pilates
12.30 – Zdrowy Kręgosłup
13.00 – Słodki poczęstunek
Za część związaną z aktywnością fizyczną odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa

16 LISTOPADA 2023 r., czwartek - biletowany
17.00 – Otwarcie bram HSC
18.00 – Koncert pt. „Tych lat nie odda nikt” z udziałem Jacka Borkowskiego
19.30 – Wręczenie nagród w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”
20.00 – Koncert Krystyny Giżowskiej
21.30 – Potańcówka przy muzyce DJ-a

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0166 seconds.