Z ostatniej chwili

Seniorzy w akcji po raz 13.

2020-02-28 11:03:14 informacje
img

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprasza do udziału w konkursie „Seniorzy w akcji”. Wnioski można składać do 15 marca. Uczestnicy mają szansę na dotacje w wysokości do 15 tys. zł – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Konkurs ma na celu m.in. wzmocnienie potencjału osób starszych w działaniach na rzecz swojego otoczenia, włączenie ich w dialog i współpracę z lokalną społecznością  oraz promowanie społecznego zaangażowania seniorów, zwłaszcza w relacjach międzypokoleniowych. 

O dotacje mogą się ubiegać osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba młodsza o co najmniej 25 lat) we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację  (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, stowarzyszenie, Dom Kultury).

W ramach konkursu zostanie przyznanych 18–22 dotacji na realizację pomysłów społecznych w najbliższym otoczeniu.  Uczestnicy mogą zdobyć do 15.000 zł.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 15 marca wypełnić list intencyjny, który znajduje się na stronie: www.seniorzywakcji.pl/

Konkurs „Seniorzy w akcji” jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Page generated in 0.0232 seconds.