Z ostatniej chwili

Setna rocznica urodzin Ludmiły Marjańskiej

2023-10-26 11:03:43 informacje
img

XVII Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej im. Ludmiły Marjańskiej oraz Konkurs Ortograficzny „Epickie kobiety Słowackiego” to projekty, które zostały wpisane w obchody 100. rocznicy urodzin poetki i tłumaczki, absolwentki I LO im. J. Słowackiego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Właśnie w murach liceum 24 października odbyły się przesłuchania konkursowe. W recytatorskich zmaganiach wzięli udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Tego samego dnia w formie eliminacji szkolnych został w klasach VII i VIII częstochowskich szkół podstawowych przeprowadzony konkurs ortograficzny.  Wzięło w nim udział 737 uczniów z 21 szkół. Autorką tekstu dyktanda jest Natalia Kasprzyk, doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Jana Długosza. Do etapu finałowego, który odbędzie się  22 listopada w I LO, zostanie zakwalifikowanych 50 uczestników etapu szkolnego z najwyższą punktacją.

Podsumowanie projektów związanych z obchodami 100. rocznicy urodzin Ludmiły Marjańskiej odbędzie się w grudniu podczas uroczystej gali.

Organizatorami obu konkursów są: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz I LO im. J. Słowackiego.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.