Z ostatniej chwili

Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali kolejny mecz w Tauron 1 Lidze

2021-01-18 12:04:37 informacje
img

Z 12. zwycięstwa w Tauron 1 lidze cieszyli się w sobotę siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowska drużyna pokonała Olimpię Sulęcin 3:0.

Częstochowscy siatkarze w obecnym sezonie Tauron 1 Ligi grają bardzo dobrze i zajmują wysokie, 5. miejsce w tabeli. W sobotę Exact Systems Norwid był faworytem w meczu z Olimpią i bardzo dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Siatkarze trenowani przez Piotra Lebiodę pokonali rywali z Sulęcina 3:0 i odnieśli 12. zwycięstwo w sezonie.

Pierwszy set był najłatwiejszy i zakończył się po 21 minutach gry. Gospodarze wygrali go 25:17. W drugim secie gospodarze też prezentowali się lepiej od gości i od samego początku dyktowali swoje warunki gry. Ta partia skończyła się wynikiem 25:20 dla miejscowych.

Tylko w trzecim secie było trochę pod górkę. Goście prowadzili już 14:9 i zanosiło się na czwartego seta. Rady podpowiadane przez trenera Piotra Lebiodę przynosiły efekty. Gospodarze szybko wyrównali i końcówkę seta rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:20. Tym samym siatkarze Exact Systems Norwida wygrali 3:0 i mogli cieszyć się z 12. wygranej w sezonie.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Damian Kogut (15 punktów), ale komisarz nagrodę MVP wręczył rozgrywającemu Tomaszowi Kowalskiemu, który poprowadził częstochowian do wygranej.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Franczak, Kopyść (libero).