Z ostatniej chwili

Śluby w czasie pandemii

2020-10-29 10:30:55 informacje
img

Od soboty 24 października śluby w częstochowskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbywają się w składzie pięcioosobowym: para młoda oraz świadkowie i udzielający ślubu kierownik USC - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Ma to związek z zakazem organizowania spotkań powyżej 5 osób wprowadzonym rozporządzeniem Rady Ministrów, ustanawiającym nowe obostrzenia dotyczące trwającej epidemii.

Śluby cywilne bez gości odbywały się w częstochowskim USC od marca do maja. Także wówczas nie było możliwe organizowanie wesel i zakazane zostały spotkania w większym gronie. W czerwcu branża ślubna została odmrożona i w ślad za tym liczbę osób, które mogły uczestniczyć w  ślubie zwiększono początkowo do 10, a następnie 20 osób - i tak pozostało praktycznie przez cały sezon letni, kiedy ślubów jest najwięcej. 

- Zależało nam, aby na ślub mogła przyjść także najbliższa rodzina i przyjaciele – mówi Rafał Bednarz, kierownik USC w Częstochowie. - Teraz, z uwagi na wprowadzone przez rząd obostrzenia i bardzo trudną sytuację epidemiczną, do odwołania nie będzie to możliwe.

Co ważne - mimo limitowania liczby gości, żaden ze ślubów w czasie trwającej pandemii nie został odwołany ze strony USC. Niektóre pary rezygnowały z wcześniej ustalonych rezerwacji, ale zawsze była to ich decyzja, kierowana najczęściej zakazem organizowania wesel. Urzędowi udało się zachować ciągłość pracy, tak jak w pozostałych załatwianych sprawach.

Trwa też generalny remont parkingu USC, w związku z tym pary ślubne nie mogą podjeżdżać pod same schody od strony ul. Jana III Sobieskiego, lecz muszą zaparkować na jednym z miejskich parkingów w pobliżu, a pozostały odcinek pokonać pieszo. Mając na uwadze sprzyjającą pogodę i dużą sprawność wykonawcy inwestycji, można liczyć na to, że końcem listopada remont się zakończy. Dzięki niemu znacznie poprawi się wygląd otoczenia budynku USC, także po tym, jak  - przypomnijmy - miesiąc temu zakończyło się malowanie tzw. „żyletek” - 24 stalowych słupów otaczających budynek. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0184 seconds.