Z ostatniej chwili

Speedrowerowe emocje oraz piknik sąsiedzki na Wrzosowiaku

2021-10-27 12:43:45 informacje
img

W niedzielę 24 października na obiekcie speedrowerowym przy ul. Lechonia 39 poznaliśmy Indywidualnych Mistrzów Śląska w Speedrowerze w kategorii Żak, Kadet, Kobiety oraz Indywidualnego Mistrza Wrzosowiaka do lat 8. Zawodom towarzyszył piknik sąsiedzki, który przebiegał w stylu Halloween. 

W Endo Estetic Med MSE Indywidualnych Mistrzostwa Śląska w kategorii Żak, Kadet, Kobiety oraz Indywidualnych Mistrzostwach Wrzosowiaka do lat 8, które odbyły się pod patronatem radnego Lewicy Tomasza Blukacza, udział wzięło ponad 80 zawodniczek oraz zawodników z województwa śląskiego i nie tylko. 

- Dziękuję radnemu Lewicy Tomaszowi Blukaczowi, że objął patronatem dzisiejsze zawody, bo dzięki jego staraniom i głosom mieszkańców powstał ten obiekt i teraz staramy się wykorzystywać ten tor, aby dzieci i młodzież mogli w bezpieczny sposób ścigać się oraz aby młodzi adepci zaczęli uprawiać tę dyscyplinę sportu. Próbowałem parę razy i powiem Wam, że jak jeździ się na rowerze bez hamulców i jeszcze robi to się na wyścigi, to wcale łatwe to nie jest – powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Dziękuję bardzo serdecznie Januszowi Dankowi za to, że zorganizował nam dzisiaj takie wydarzenie i za to, że ten obiekt żyje. Na ręce prezesa Danka składam również podziękowania dla wszystkich dobrych duchów, które mu w tym pomagają. Przede wszystkim dziękuję wam, drodzy rodzice oraz zawodnicy, że dzisiaj tutaj jesteście, bo to pokazuje, że jest dla kogo organizować tego typu przedsięwzięcia, budować tego typu obiekty i wasza dzisiejsza obecność to udowadnia. 

Zawodom towarzyszył  piknik sąsiedzki. Na mieszkańców, którzy zdecydowali się zjawić, czekała masa atrakcji m.in. konkurs wypieku ciast, strefa gastronomii, ciepłe napoje, gry i zabawy. Nie zabrakło także tematycznych stoisk oraz zbiórki karmy czy zabawek dla częstochowskiego schroniska dla zwierząt. Można było również porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z gośćmi specjalnymi: prezesem CKM Włókniarz Częstochowa Michałem Świącikiem, mistrzem świata w Taekwondo Robertem Kantorysińskim czy multimedalistą Mistrzostw Świata w Speedrowerze Marcinem Szymańskim. 

Wydarzenie przebiegało w stylu Halloween, dlatego każda osoba, która zdecydowała się zjawić na zawodach oraz pikniku w przebraniu, otrzymała symboliczny upominek.

Page generated in 0.017 seconds.