Z ostatniej chwili

Spotkanie edukacyjne o zapobieganiu cukrzycy

2021-09-07 11:19:55 informacje
img

„Jak zapobiegać cukrzycy?” - to temat spotkania edukacyjnego, które odbędzie się jutro, w środę 8 września o godz. 18.00 w ramach miejskiego programu wczesnego wykrywania cukrzycy. 

Statystyki niepokoją –  szacuje się, że na świecie chorują na cukrzycę 422 miliony osób, z czego aż 179 milionów o tym nie wie – bo nie jest zdiagnozowana. Cukrzyca bywa nazywana „pierwszą niezakaźną epidemią na świecie”. Liczba zachorowań z roku na rok rośnie. Za  tym wzrostem nie nadąża niestety rozwój świadomości dotyczącej profilaktyki. Gdyby było inaczej, epidemię cukrzycy można by utrzymać w ryzach. Dlatego tak istotne jest propagowanie wiedzy o tej chorobie. 

Tę wiedzę będzie można uzyskać podczas otwartego dla wszystkich zainteresowanych spotkania, które Centrum Medyczne INTER-MED organizuje w ramach realizacji jednego z programów zdrowotnych Miasta Częstochowy. 

Specjalistka diabetolog Elżbieta Przech oraz dietetyczka kliniczna Dagmara Kubat podzielą się fachową wiedzą o tym, co powoduje cukrzycę, czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę w swojej codziennej diecie. Podczas spotkania będzie można także bezpłatnie wykonać pomiar cukru we krwi.

Spotkanie odbędzie się w środę, 8 września, o godz.18.00 w Galerii 4Arte (ul. 1 Maja 27 (budynek „Centrum Medyczne i Biurowe 1 Maja 27”). 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Spotkanie odbędzie się w ramach programu zdrowotnego Miasta Częstochowy „Wczesne wykrywanie cukrzycy typu II u mieszkańców Miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym na lata 2017-2021”.

O samym programie bezpłatnych badań i konsultacji więcej informacji znaleźć można pod linkiem  

http://intermed24.com.pl/pl/centrum-profilaktyczne/79-wczesne-wykrywanie-cukrzycy 

Page generated in 0.0154 seconds.