Z ostatniej chwili

Spotkanie w Archiwum

2022-09-12 10:51:03 informacje
img

Towarzystwo Genealogiczne Ziemi Częstochowskiej organizuje kolejne swe spotkanie – tym razem w Archiwum Państwowym w Częstochowie przy ul. Rejtana 13.

Będzie można usłyszeć informacje dotyczące nowych archiwaliów, przyjętych do zasobu Archiwum w latach 2020-2022, które mogą posłużyć do badań genealogicznych. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim koperty dowodowe, przekazywane przez gminy do Archiwum, zawierające niezwykle cenne informacje dotyczące naszych przodków. Myśląc o badaniach genealogicznych, nie sposób nie wspomnieć także o aktach szkół, które też coraz częściej trafiają do zasobu Archiwum oraz o aktach osobowych pracowników, m.in. częstochowskiej huty. Archiwum na bieżąco przejmuje także do zasobu tzw. dopływy do zbiorów (zespołów archiwalnych), które już znajdują się w jego zasobie, czyli dopływy ksiąg metrykalnych parafii z terenu województwa częstochowskiego, które stanowią chyba najbardziej cenione źródła genealogiczne. Najciekawsze z omówionych dokumentów zaprezentowane zostaną na specjalnie przygotowanej z tej okazji wystawie.

Spotkanie odbędzie się w środę 14 września,  jak zawsze o 17.00 – warto więc pamiętać o trudnościach w dotarciu na ulicę Rejtana.

Page generated in 0.0162 seconds.