Z ostatniej chwili

Sprzedawcy gumek

2020-10-23 15:24:59 informacje
img

Spektakl „Sprzedawcy gumek” można w ten weekend (ściślej: w piątek o sobotę) oglądać w Teatrze im. A. Mickiewicza. Początek o godz. 19.00.

Jest to napisana znakomicie, podana niebanalnie, metaforyczna, w duchu Beckettowskim „smutna komedia" Hanocha Levina, jednego z najoryginalniejszych twórców współczesnego teatru. Alegoryczna opowieść o miłości. A w zasadzie o jej braku, o samotności i  straconych życiowych szansach. Bohaterowie „Gumek” spotykają się przypadkowo, w dość absurdalnych okolicznościach. Bela jest przedsiębiorczą farmaceutką, Cingerbaj nieśmiałym urzędnikiem, a Sprol spadkobiercą kilkunastu tysięcy… prezerwatyw, które chce sprzedać z zyskiem i ustawić się na całe życie. Postanawiają dać sobie ostatnią szansę i zawalczyć o miłość. Podejmują trójstronną grę o bliskość…

W spektaklu użyty jest looper – urządzenie do robienia loopów czyli cięcia i przetwarzania pętli muzycznych. W „Sprzedawcach gumek”  loopy są śpiewane przez aktorów w trakcie spektaklu.

Przedstawienie wyreżyserował Andrzej Bartnikowski, scenografia – Wanda Kowalska, muzyka – Marcin Rumiński. 

Grają: Bela Berlo - Agata Ochota,  Szmuel Sprol - Michał Kula, Johanan Cingerbaj - Antoni Rot. Michał Kula za swą rolę otrzymał Złotą Maskę, a cała trójka była do niej nominowana.

Fot. Piotr Dłubak

Page generated in 0.0152 seconds.