Z ostatniej chwili

Staranował radiowóz i uciekł

2020-11-12 09:28:20 informacje
img

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego w środę 11 listopada doszło w Częstochowie. Kierujący osobowym nissanem 30-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i staranował radiowóz. Mężczyzna pieszo uciekł z miejsca zdarzenia, ale kilka minut później został zatrzymany. Wskutek zderzenia policjanci z obrażeniami trafili do szpitala - informuje częstochowska Policja.

Do groźnego wypadku z udziałem radiowozu doszło w centrum Częstochowy w środę około godz. 18.20. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem Nissan Almera, jadąc aleją Jana Pawła II w kierunku alei Armii Krajowej, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego uderzył w prawidłowo jadący radiowóz, który skręcał w tę ulicę. Sprawca oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia, jednak już po kilku minutach został zatrzymany przez mundurowych. Okazał się nim 30-latek z Częstochowy. Mężczyzna nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Została mu pobrana krew do badań, które stwierdzą czy w jego organizmie znajdowały się alkohol lub środki odurzające. W wyniku zdarzenia ranna policjantka i policjant zostali przewiezieni do szpitala. Nadal trwają ich badania diagnostyczne. W szpitalu przebywa również zatrzymany sprawca.

Na miejscu do późnych godzin pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny miejsca zdarzenia.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.016 seconds.