Z ostatniej chwili

Święto Niepodległości - wyślij pocztówkę, złóż życzenia

2020-11-09 11:55:06 informacje
img

Do 15 listopada potrwa tegoroczna edycja akcji „Mamy Niepodległą!”. W jej ramach można wysłać specjalną (darmową) pocztówkę upamiętniającą Narodowe Święto Niepodległości. Do składania życzeń Niepodległej zachęcają również częstochowscy harcerze - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W związku z akcją do 15 listopada przed Miejskim Centrum Informacji Turystycznej (III Aleja 65, godz. 9.00 – 17.00) zostaną wystawione stojaki, z których będzie można pobrać darmową pocztówkę z nadrukowanym znaczkiem. Można ją później wypełnić życzeniami i przesłać bliskim z dowolnego punktu pocztowego. Wysyłka również jest bezpłatna (liczba pocztówek ograniczona).

Częstochowa kolejny raz włączyła się do akcji, którą organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Więcej o akcji na stronie: https://muzeumpilsudski.pl/mamy-niepodlegla/

AKCJA HARCERZY

Jak co roku, w celebracji Święta Niepodległości wezmą udział częstochowscy harcerze – jednak tym razem w nieco innej formie. W związku z obostrzeniami niemożliwe będzie osobiste uczestnictwo w wydarzeniach związanych z 11 listopada. Dlatego częstochowski Hufiec ZHP zachęca wszystkich do złożenia osobistych życzeń dla Niepodległej. Aby to zrobić, wystarczy – jednym słowem – napisać na kartce, czego życzymy Niepodległej, a następnie zrobić zdjęcie z kartką i wysłać na adres hufiec@czestochowa.zhp.pl (do 10 listopada). Kartkę z życzeniami można wykonać samodzielnie, bądź skorzystać z gotowego szablonu. Przesłane zdjęcia zostaną opublikowane 11 listopada na facebookowym profilu Hufca ZHP.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0181 seconds.