Szachowy wicemistrz

2021-12-23 15:25:43 informacje
img

Częstochowianin Maciej Klekowski został wicemistrzem Europy w szachach błyskawicznych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Częstochowianin zajął II miejsce, zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się w miniony weekend w katowickim Spodku. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 podwójnych rund i wzięło w nim udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z 21 europejskich federacji.
Maciej Klekowski nauczył się grać w wieku 5 lat, a swoją przygodę z szachownicą zaczynał w UKS Hetman Częstochowa. Pierwszy medal w seniorskich Mistrzostwach Polski zdobył w 2012 r. Gra w wielu zagranicznych ligach: niemieckiej, włoskiej, tureckiej, słowackiej oraz czeskiej. W roku 2019 otworzył w Częstochowie szkołę szachową, w której pomaga innym rozwijać swoje umiejętności.