Z ostatniej chwili

Szansa na zdrowy ruch przy Zdrowej

2022-11-10 13:49:54 informacje
img

314,5 tys. zł kosztowało boisko wielofunkcyjne oddane do użytku przy ul. Zdrowej w dzielnicy Dźbów. To zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowane ze środków miejskich – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Boisko powstało przy ul. Zdrowej 32. Projekt opracowało Studio V13 z Częstochowy. W ramach prac oprócz wielofunkcyjnego boiska z poliuretanową powierzchnią zamontowano elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe), piłkochwyty, powstało też ogrodzenie boiska od strony północnej, wyrównano i oczyszczono przyległy teren, nasadzono zieleń i odtworzono trawniki. 

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „GRUMIX” z Grudy. Zadanie – wraz z projektem oraz nadzorem autorskim i inwestorskim – kosztowało 314.456 zł.

Na boisku, którego realizację zlecił Urząd Miasta w ramach dzielnicowego zadania z Budżetu Obywatelskiego „Kuźnica – zdrowa i sportowa”, można grać m.in. w siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Boisko zostało połączone z istniejącym już placem zabaw.

Projekt zgłoszony do BO ma aktywizować lokalną społeczność i zachęcić do zdrowego, aktywnego spędzania wolnego czasu w pobliżu miejsca zamieszkania przez młodzież i dorosłych. Nazwa ulicy na pewno do tego zobowiązuje.

 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0139 seconds.