Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek na obwodnicy krzepickiej

2020-05-26 12:25:49 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek 25 maja na obwodnicy krzepickiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący fordem, wjeżdżając na DK 43 z drogi podporządkowanej – ulicy Dąbrowskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Częstochowy pojazdowi ciężarowemu. Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 74-letni kierowca forda. Wszystkich świadków wypadku kłobucka Policja prosi o kontakt.
Do zderzenia osobowego forda z ciężarowym manem doszło wcoraj około godz. 11.30 na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Krzepice. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca forda, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej – ulicy Dąbrowskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Częstochowy pojazdowi ciężarowemu. Niestety, na skutek wypadku śmierć na miejscu poniósł 74-letni kierowca forda, mieszkaniec Wrocławia. Samochodem ciężarowym kierował 23-letni mężczyzna, mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który nie odniósł obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.
Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki oraz funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego z Częstochowy. Przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w trakcie którego śledczy skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Dodatkowo miejsce zdarzenia zbada zespół, w którego skład wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
W trakcie wykonywania policyjnych czynności ruch na drodze DK 43 odbywał się wahadłowo jednym pasem ruchu.
Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku, tel. (47) 8582200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.014 seconds.