Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek w Krzepicach

2022-07-25 12:46:41 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę w Krzepicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca toyotą zjechała z nieustalonych dotychczas przyczyn na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z kierującym czterokołowcem lekkim. W wyniku poniesionych obrażeń pasażerka microcara zmarła w szpitalu - informuje kłobucka Policja.
W sobotę 23 lipca po godz. 16.20 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Krzepice. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki. Wstępnie ustalili oni, że kierująca toyotą 19-letnia mieszkanka gminy Krzepice, jadąc w kierunku Częstochowy, z niewyjaśnionej dotychczas przyczyny zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzyła się z jadącym z przeciwka kierującym microcarem. 
Czterokołowcem lekkim podróżowały dwie osoby. 64-letni mężczyzna oraz 60-letnia kobieta, mieszkańcy gminy Kłobuck. Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego zostali przewiezieni do szpitali. Kierująca toyotą była trzeźwa, lecz dodatkowo pobrano od niej krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. W nocy w wyniku poniesionych obrażeń pasażerka microcara zmarła.
Na miejscu zdarzenia pracowali m.in. policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Na czas oględzin droga była całkowicie zablokowana.
Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni m.in. skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0159 seconds.