Z ostatniej chwili

Trwają prace przy budowie połączenia ulic Jesiennej i Bór

2022-01-11 11:31:44 informacje
img

Od 11 stycznia można spodziewać się pierwszych niedogodności w obrębie realizowanych robót przy budowie połączenia ulic Jesiennej i Bór. Przez około miesiąc wystąpią utrudnienia w ruchu na zjeździe w ul. Bór z południowej jezdni ul. Jagiellońskiej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   

Utrudnienia w ruchu na zjeździe w ul. Bór z południowej jezdni ul. Jagiellońskiej będą związane z budową kanału deszczowego i potrwają około miesiąc. 

Rozbudowa ul. Jesiennej wraz z budową łącznika drogowego z ul. Bór znacznie usprawni komunikację w południowych rejonach miasta. W ramach prac przebudowany zostanie także istniejący ślad ul. Jesiennej – od ul. Rydza-Śmigłego do al. 11 Listopada. Roboty obejmą pełną infrastrukturę drogową. Na całej długości drogi w starym i nowym śladzie powstaną chodniki, droga rowerowa oraz oświetlenie uliczne. 

Koszt zadania wynosi niemal 15,5 mln zł – z czego 4,9 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota to środki budżetu miasta. 

Prace przygotowawcze zaczęły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Finał robót przewidziano z kolei na drugą połowę maja 2023 r.

Tekst ilustruje fragment ortofotomapy Częstochowy przedstawiający rejon, którego dotyczy inwestycja  

Page generated in 0.0202 seconds.