Z ostatniej chwili

Trwają remonty w szkołach

2022-07-12 14:06:45 informacje
img

Wakacje to najlepszy czas na remonty w szkołach i intensyfikację prac pod nieobecność uczniów. Większość z nich powinna się zakończyć do końca wakacji – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Sezon wakacyjny jest doskonałą okazją do prowadzenia w szkołach większych remontów, usprawnień i modernizacji. W sumie prace będą prowadzone w blisko 20 placówkach oświatowych, w kilku już dobiegły końca (m.in. SP nr 7, SP nr 9, MP nr 38), większość zakończy się do końca sierpnia, a reszta – do końca września.

Po wakacjach z odnowionych sal gimnastycznych będą mogli korzystać uczniowie Szkół Podstawowych nr 38 i 9, Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 oraz Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych przy ul. Krótkiej.

Budowlańcy remontowali dachy w Szkołach Podstawowych nr 7 i 38, Miejskich Przedszkolach nr 43, 35 i 38, a także w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1.

Co więcej, w okresie wakacyjnym w Szkołach Podstawowych nr 12, 15, 7, 38, Miejskich Przedszkolach nr 42, 21, 37, 20, w Zespole Szkół Zawodowo-Specjalnych oraz w Zespole Szkół im. Reymonta zostanie wymieniona instalacja centralnego ogrzewania.

Uczennice i uczniowie SP nr 49 i V LO po wakacjach będą mogli się cieszyć odnowionymi korytarzami, dzieci z SP 21 zyskają nową podłogę sportową, natomiast przedszkolaki z MP nr 6 będą mogły korzystać z wyremontowanej szatni.

Łączny koszt prac prowadzonych w szkolnych placówkach miejskich wyniesie około 3,2 mln zł.   


Na zdjęciu Miejskie Przedszkole nr 38

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.