Z ostatniej chwili

Trzy tytuły Polish Open Parabadminton Zakopane 2021!!!

2021-09-24 13:51:32 informacje
img

Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego, zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna NATALIA GRZYB obroniła dwa tytuły sprzed roku i została podwójną mistrzynią oraz wicemistrzynią Otwartych Mistrzostw Polski w Parabadmintonie Zakopane 2021, które odbyły się w dniach 18-19 września. W zawodach wzięło udział około 50 zawodników z Polski, Czech i Austrii. 

Pierwsze ZŁOTO Natalia zdobyła w grze podwójnej w parze z koleżanką z Kadry Narodowej z Anną Wolny z MKS Imielin. Pokonały Magdalenę Kozera i Joannę Sadlik z MKS Imielin 2:0 (11,12), a potem Julię Bolibrzuch z MMKS Kędzierzyn Koźle (z którą grała debla na mistrzostwach rok temu) i Henriett Koósz z Austrii również 2:1 (14,-18, 6).

Drugie ZŁOTO nasza zawodniczka wywalczyła w grze mieszanej również z kolegą z Kadry Narodowej Jakubem Sikorskim Codi z UKS „Orły” Zakopane. W drodze po tytuł wygrali z następującymi mikstami:

Lucy Sambera Czechy/Katarzyna Prusicka Warszawa 2:0 (14, 12),

Lukas Kyncl Czechy/Joanna Sadlik MKS Imielin 2:0 (12,10), 

Zbynek Sykora Czechy/Magdalena Kozera MKS Imielin 2:0 (6,12),

Alexander Hanisch/Henriett Koósz Austria 2:0 (15,16).

SREBRO Natalia zdobyła w grze pojedynczej. Droga do drugiego miejsca i wyniki meczów przedstawiają się następująco:

Anna Wolny MKS Imielin 2:0 (14, 8),

Julia Bolibrzuch MMKS Kędzierzyn Koźle 2:0 (4, 6),

Katarzyna Prusicka Warszawa 2:0 (7, 2). 

W meczu o złoty medal przegrała z utytułowaną, 42-letnią, doświadczoną zawodniczką, która „otarła się” o Igrzyska Paraolimpijskie  Henriett Koósz Austria 0:2 (-5, - 2).

– Mecz ten dał nam dużo materiału do pracy i doświadczenia na przyszłość - powiedział Paweł Wiśniewski. 

Statystyki Natalii:

10 meczów - 9 wygranych, 1 przegrany

21 setów - 18 wygranych, 3 przegrane

647 punktów, czyli wymian, w tym 403 punkty wygrane, a 244 przegrane. 

Skuteczność gry miała na poziomie 62%. 

Osiągnięcia Natalii to dowód, że osoba z niepełnosprawnością przy odpowiednim wsparciu może osiągać DUŻE SUKCESY. 

– Bez wsparcia rodziny, klubu, samorządu terytorialnego (tj. Gminy Poczesna), instytucji państwowych (tj. Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego), szkół, związków sportowych, stowarzyszeń, ale i zwykłych ludzi byłoby na pewno trudniej. Cieszymy się z tego, co do tej pory i liczymy na dalszą współpracę. Teraz krótka przerwa i odpoczynek, a potem „ruszamy z kopyta”, bo w listopadzie jedziemy na Czech Open Parabadminton 2021 do Rousinov k. Brna. Korzystając z okazji, zachęcam i zapraszam osoby z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi na zajęcia do hali sportowej w Poczesnej (pn., śr., czw. i pt. w godz. 15.30-17.00) - powiedział trener Natalii i jednocześnie prezes LUKS Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna Paweł Wiśniewski. Bliższe informacje pod adresem e-mail: pawelwisniewskigp@gmail.com 

Page generated in 0.0158 seconds.