Z ostatniej chwili

Urodzinowa Akcja Krwiodawstwa

2023-03-17 11:20:29 informacje
img

Urodzinową Akcję Krwiodawstwa zapowiada Terenowy Oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kopernika 38 (budynek przychodni MSWiA). 

Częstochowski Legion Klub HDK serdecznie zaprasza do oddawania krwi i dołączenia do grona Honorowych Dawców Krwi, którzy pomagają innym i ratują życie. Najlepszym prezentem urodzinowym dla Klubu będzie właśnie donacja na Urodzinowej Akcji Krwiodawstwa, o którą zabiegają organizatorzy.

Oddanie krwi to gest, który może mieć ogromny wpływ na życie innych i pomóc im w powrocie do zdrowia.

Zbiórka krwi odbędzie się w sobotę 18 marca w godz. 10:00 - 14:00. W oddziale RCKiK w Częstochowie przy ul. Kopernika 38. Sobotni termin akcji jest też ukłonem w stronę osób, które nie mogą sobie pozwolić na oddanie krwi w dniach roboczych od poniedziałku do piątku.

Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjemnej atmosferze i z dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym co najcenniejsze, krwią czyli lekiem, którego nie można wyprodukować. Będą słodkości, gadżety, vouchery oraz jak zwykle imienne podziękowania za oddaną krew.

Na miejscu przygotowany zostanie również  kącik edukacyjny, gdzie rozdawane będą broszury z najistotniejszymi informacjami, aby rozwiać wątpliwości i zachęcić jak największą ilość osób do oddania krwi. Prezentowane również w tym dniu będą pokazy udzielania pierwszej pomocy, będzie można spróbować własnych sił w masażu serca na fantomie.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Razem możemy zmienić życie innych i dać im nadzieję na lepsze jutro!

Page generated in 0.0164 seconds.