Z ostatniej chwili

W IV LO pamiętają o Narutowiczu

2022-12-27 12:43:36 informacje
img

W liceum im. Sienkiewicza upamiętniono 100. rocznicę zamachu na pierwszego Prezydenta Polski – Gabriela Narutowicza - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W programie uroczystości znalazł się bogaty program przygotowany przez młodzież i nauczycieli IV LO im. Henryka Sienkiewicza oraz Szkoły Podstawowej nr 22. Publiczność miała okazję przenieść się do przeszłości i zobaczyć m.in. scenę przedstawiającą spotkanie gen. Gustawa Orlicz-Dreszera z Januszem Głuchowskim, wspominających naukę w gimnazjum im. Sienkiewicza i walkę o niepodległość Polski w Legionach Piłsudskiego.  Zaprezentowano też scenę zamachu na Narutowicza w gmachu Zachęty i sylwetkę Pierwszego Marszałka Polski. Zebrani mieli też okazję wysłuchać pieśni legionowych w wykonaniu chóru IV LO.
W spotkaniu, które odbyło się 16 grudnia, udział wzięli m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Ryszard Stefaniak, naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, poseł ziemi częstochowskiej Zdzisław Wolski, zastępczyni dyrektora częstochowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Anita Imiołek, dyrekcje częstochowskich szkół i młodzież.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0164 seconds.