Z ostatniej chwili

W Nowy Rok z filharmonią lub teatrem

2021-12-30 12:40:20 informacje
img

31 grudnia o godz. 20.00 można świętować Sylwestra w Filharmonii Częstochowskiej. Są też ostatnie bilety na sylwestrowy spektakl w Teatrze im. A. Mickiewicza – na godz. 18.00. Na oba wydarzenia została pula wejściówek dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.
W piątek 31 grudnia o godz. 20.00 w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej można wspólnie świętować Sylwestra na koncercie pod hasłem „Graj, piękny Cyganie” –  czyli przy porywającej muzyce w tradycji romskiej, romantycznych balladach, ognistych czardaszach z popisowymi partiami orkiestry i skrzypiec solo, przeplatanych ariami i duetami z oper i operetek Kalmana i Lehara. Z orkiestrą symfoniczną Filharmonii wystąpią Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Marta Huptas – sopran, Łukasz Załęski – tenor, a dyrygować będzie Adam Klocek. Tego wieczoru w gmachu przy ul. Wilsona będzie można też wznieść toast lampką szampana…
Bilety, już tylko z puli dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19 –  po 160 zł lub 120 zł (w zależności od miejsca) – są do nabycia w kasie Filharmonii oraz jej stronie. 
Jeszcze można się załapać na jedno z sylwestrowych wydarzeń w Teatrze im. Adama Mickiewicza – to o godz. 18.00. Warunek – trzeba być osobą zaszczepioną przeciw Covid-19. Wejściówek nie zostało już zbyt wiele…  Ekipa Teatru postanowiła na sylwestrowy wieczór połączyć w jeden, niepowtarzalny program – obudowany tekstami satyrycznymi – kompozycje z dwóch widowisk: „Zaczarowany koń” i „Pożar w sercu”.  A satyryczne teksty, które uzupełnią piosenki, wyszły spod piór m.in. Andrzeja Poniedzielskiego, Tadeusza Drozdy, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, a także… Roberta Dorosławskiego, który poprowadzi ten wieczór…  
Bilety na spektakl sylwestrowy o godzinie 18.00 – w cenie: parter 120  zł, balkon 100 zł – są jeszcze w kasie Teatru przy ul. Kilińskiego dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Telefon do kasy – (34) 372 33 06 w godz. 10.00 – 18.00.

Fot. Agnieszka Małasiewicz / Filharmonia Częstochowska

Page generated in 0.023 seconds.