Z ostatniej chwili

W SP 41 uczą się już w pracowni LEGO

2021-09-30 14:35:32 informacje
img

Uruchomienie – dzięki wsparciu finansowemu miasta – pracowni LEGO w SP 41 pomoże w nowoczesnym kształceniu kompetencji kluczowych. I co nie mniej ważne – dzieciaki to lubią – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Jeśli mowa o dzieciach i czymś, co im się podoba, a zarazem niesie ze sobą dużą wartość, na myśl przychodzi postać Walta Disneya. Wypowiedziane przez niego podobno zdanie: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” znakomicie opisuje edukację, w której pomocą naukową są… zestawy klocków LEGO. Dzieci chętnie sięgają po nie, aby urzeczywistnić swoje wyobrażenia, wizje i zamysły. Wyjątkowość LEGO polega na tym, że zabawa jest zarazem nauką konstruowania, logicznego myślenia, współpracy, a także – co cenione jest bardzo na kolejnych stopniach edukacji, a potem w pracy – radzenia sobie z napotykanymi problemami. Powstające podczas zabawy konstrukcje mogą przybierać za każdym razem coraz to inne formy, ewoluować, udoskonalać się. Liczba konkretnych kombinacji zależy jedynie od wyobraźni i kreatywności dzieci. Pracownia edukacji poprzez klocki LEGO pozwala realizować nowoczesną, rozwijającą kluczowe kompetencje edukację, a możliwości takiej pracowni podsuwają rozmaite pomysły także samym nauczycielom. 

Pracownię LEGO Education w Szkole Podstawowej nr 41 im. Jana Matejki otwarto 28 września. Razem z dyrektor szkoły Joanną Woźniak w otwarciu wziął udział naczelnik miejskiego Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski. Wśród gości była też konsultantka LEGO Education, nie zabrakło nauczycielek i nauczycieli SP nr 41 oraz rodziców. 

W nowo udostępnionej pracowni nauczycielka informatyki Agnieszka Głowacka poprowadziła zajęcia – oprócz zestawów LEGO, dzieci korzystały z tabletów i tablicy interaktywnej. A pracowały nad dwoma projektami – gokartem z wyrzutnią sprężynową i programowaniem łazika marsjańskiego. Jako że takie zajęcia wciągają, zaangażowali się w nie czynnie także dorośli goście… 

Uruchomienie tego rodzaju pracowni w SP nr 41 było możliwe dzięki wsparciu miasta – na dostosowanie sali z funduszy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy przeznaczono niemal 32,5 tys. zł. Z kolei na wyposażenie nowej pracowni w sprzęt (także tablety) wydano łącznie ok. 28 tys. zł – również z funduszy wydziałowych.  

Page generated in 0.0159 seconds.