Z ostatniej chwili

W alei Niepodległości – utrudnienia w sobotę

2021-10-08 12:27:35 informacje
img

Odcinek alei Niepodległości od ul. Bór do ul. Równoległej będzie w sobotę 9 października zamknięty dla ruchu w godz. 6.00-14.00. Przyczyną utrudnień jest układanie nowej nawierzchni – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Zakres przebudowy alei Niepodległości został uzupełniony o fragment tej arterii od skrzyżowania z ul. Bór do ul. Równoległej. Stary i wyeksploatowany asfalt wymieniony zostanie na nową nawierzchnię. Z uwagi na konieczność układania masy bitumicznej na całej szerokości jezdni, aleja Niepodległości na wskazanym odcinku będzie zamknięta dla ruchu kołowego w sobotę 9 października w godzinach 6.00-14.00. 

Objazd wyznaczono ulicami: Bór i Równoległą do Jagiellońskiej. Trasami omijającymi przebudowywany odcinek poruszać się będą w sobotę także autobusy MPK kursujące tą trasą (linie 12, 58 i 100). Ruch tramwajowy będzie odbywał się bez zmian. 

Dzięki zaplanowanym robotom uzupełniającym, w połączeniu z pracami przeprowadzonymi w ramach przebudowy na pozostałych odcinkach aż do okolic ul. Jagiellońskiej, inwestycja będzie stanowić spójną całość. Tym samym przebudowa alei Niepodległości wraz ze skrzyżowaniami i przejazdami poprzecznymi zostanie zakończona. 

Koszt podstawowy zadania wyniósł ok. 6,5 mln zł.

Page generated in 0.0177 seconds.