Z ostatniej chwili

W planach nowy kompleks mieszkalny

2020-06-04 11:02:41 informacje
img

Przedstawiciele spółki ZGM „TBS” spotkali się 2 czerwca z prezydentem miasta i architektem w sprawie koncepcji zagospodarowania działek i budowy kilkuset mieszkań na Parkitce - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Miasto planuje przekazać Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” Sp. z o.o. działki przy ul. Łódzkiej, na których spółka zaprojektuje i wybuduje bloki, gdzie w sumie miałoby się znaleźć ok. 350 mieszkań czynszowych.
Częstochowianki i częstochowianie są zainteresowani mieszkaniami tego typu. Wszystkie realizowane dotychczas przez spółkę inwestycje znajdują od razu najemców.
- Przez kilka lat porządkowaliśmy pod względem własnościowym ten teren na Parkitce, aby powstała duża działka, na której można by zaprojektować atrakcyjne, zielone i przyjazne dla mieszkańców osiedle – powiedział na spotkaniu prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Nie ma wątpliwości, że w Częstochowie potrzebne są nowe mieszkania.
Wstępną koncepcję architektoniczną zabudowy wielorodzinnej przedstawiła architekt Joanna Zębik.
- Chcielibyśmy, by była to wizytówka Częstochowy – mówił prezes ZGM „TBS” Paweł Konieczny. - Planujemy zastosować tam nowoczesne, ekologiczne rozwiązania takie jak pompy ciepła, fotowoltaikę, odzyskiwanie wody deszczowej.
Ze wstępnej koncepcji wynika, że na tym terenie mogłoby powstać 13 czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, z podziemnymi parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni.  
Koncepcja jest zgodna z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru położonego w dzielnicy Parkitka w rejonie ulic Poleskiej, Łódzkiej i Obrońców Westerplatte.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.