Z ostatniej chwili

W starych dekoracjach

2020-06-11 13:37:22 informacje
img

Miłośników teatru ucieszy na pewno wiadomość, że dziś, w czwartek 11 czerwca na kanale YouTube Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie o godz. 19.00 będzie mieć miejsce premiera słuchowiska „W starych dekoracjach”. Bywalcy częstochowskiego przybytku Melpomeny wiedzą, że tak właśnie nazywał się spektakl z Henrykiem Talarem w roli głównej, goszczący na naszej scenie przed paroma laty (wystawiono go w 2015 r.). Spektakl został zarejestrowany w Polskim Radiu jako słuchowisko - i własnie teraz będzie okazja przypomnieć go sobie.
Przedstawienie zostało oparte na tekstach Tadeusza Różewicza i - najkrócej mówiąc - opowiada o relacjach Bohatera z kobietami, choć na pewno to także pewien rozrachunek z życiem.
Realizacja trwa niemal godzinę, była prezentowana w radiowym teatrze, wiadomo więc, że słucha się jej świetnie. 
W słuchowisku, obok Henryka Talara  w roli Bohatera, wystąpili aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza: Włoch – Maciej Półtorak, Włoszka – Sylwia Karczmarczyk, Matka – Cecylia Putro, Młody Bohater – Mateusz Trzmiel, Kobiety z przeszłości: Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Agata Ochota-Hutyra, Małgorzata Marciniak i Agnieszka Łopacka. Autorem adaptacji i reżyserem jest Igor Gorzkowski.
Spektakl będzie dostępny przez 24 godziny - do piątku 12 czerwca godz. 19.00
Tekst ilustruje zdjęcie z częstochowskiego spektaklu „W starych dekoracjach”. Na zdjęciu: Henryk Talar i Teresa Dzielska.
Fot. Piotr Dłubak / materiały teatru

Page generated in 0.0139 seconds.