Z ostatniej chwili

Warto pamiętać, chcąc skutecznie spędzić długi weekend

2020-06-10 10:55:03 informacje
img

Nadchodzący długi weekend często wiąże się z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Dlatego warto wiedzieć, jak ochronić je przed kradzieżą.
Włamanie do domu / mieszkania pociąga za sobą nie tylko straty materialne. Często wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa i nietykalności osobistej. Zdaniem psychologów ofiary tego rodzaju przestępstw doświadczają stanów lękowych, cierpią na bezsenność i bóle głowy. Skutki psychologiczne są niekiedy poważniejsze niż utracone kosztowności.
Nie daj szansy włamywaczom i właściwie zabezpiecz swój dom!
Złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania, gdzie ryzyko zauważenia go będzie znikome.
Pamiętaj!
Planując urlop, rozważ zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Tam będą bezpiecznie czekały na twój powrót.
Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Zainwestuj w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki renomowanych firm, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu.
Poproś sąsiada lub inną zaufaną osobę, żeby podczas twojej nieobecności zaopiekowała się domem / mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiaj kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy kwiatkiem.
Za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu, zamykaj drzwi i okna (również  piwniczne i dachowe) oraz włącz alarm. Warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.
Miej też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wyjazdu zamieszczaj dopiero po powrocie.
Nie ma zabezpieczeń nie do pokonania.
Warto jednak zniechęcić przestępców do wyboru twojego domu.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0145 seconds.