Z ostatniej chwili

Weekend z eFKĄ

2021-08-27 15:08:43 informacje
img

Dziś, w piątek 27 sierpnia startuje eFKA - Festiwal Kultury Alternatywnej. Potrwa przez cały weekend.
eFKA to nowa propozycja na kulturalnej mapie miasta. Odbywać się będzie na ulicy Mielczarskiego i w jej okolicach. Przewidziano tu wydarzenia teatralne, muzyczne plastyczne, literackie. W planach na te 3 dni są: plener malarski, warsztaty czytania performatywnego, 2 spotkania, 5 spektakli teatralnych, 9 koncertów, spacer alternatywny, animacje dla dzieci. Powstanie także instalacja artystyczna, a trwałą pozostałością po wydarzeniu będzie mural zdobiący ściany jednego z budynków ulicy. 
150 twórców wspieranych przez 60 wolontariuszy sprawi, że ul. Mielczarskiego i sąsiadująca z nią część dzielnicy staną się barwne, żywe, pełne radości. 
Start - o godz. 16.00. Festiwal rozpocznie parada, która z pl. Biegańskiego przejdzie na ul. Mielczarskiego, do miejsca, gdzie wszystko będzie się działo. A kolejne atrakcje to:
17:00 - animacje artystyczne, start pleneru malarskiego oraz koncert Zagi (na małej scenie przy ul. Mielczarskiego 3)
17:30 - czytanie performatywne w reż. Piotra Sekluckiego
18:00 - Impact, animacje taneczne (ul. Mielczarskiego 20) + koncert Projekt Leśmian (scena za Konduktorownią, ul. Piłsudskiego 34) 
18:30 - „Ulice z historią” - wernisaż wystawy Joanny  Sidorowicz w Klubokawiarni Alternatywa 21 (ul. Mielczarskiego 20) 
19:00 - Cebula - spektakl Teatru Nowego w Częstochowie na  scenie wewnątrz Fundacji Eurohelp 
20:30 - koncert Max Bravura (scena za Konduktorownią, ul. Piłsudskiego 34) 
22:00 - otwarcie instalacji artystycznej Szymona Motyla (ul. Mielczarskiego 20) oraz fireshow.
Atrakcji nie zabraknie także w sobotę i niedzielę. O nich - wkrótce. 
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Oczami Brata, a jego dyrektorem artystycznym - Paweł Bilski. Partnerzy główni imprezy to: Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że Alternatywa 21”, Teatr Nowy w Częstochowie, teatr im. A. Mickiewicza, Urząd Miasta. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Miasta Częstochowy. 

Page generated in 0.0162 seconds.