Z ostatniej chwili

Wernisaż wystawy prac Stefanii Gąsior

2023-08-16 13:00:49 informacje
img

Jubileuszowy wernisaż odbędzie się w sobotę  19 lipca o godz. 17.00 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). Stefania Gąsior świętować nim będzie 45-lecie działalności artystycznej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie, którego jest absolwentką. Jest aktywną członkinią Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza i Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w Opolu. Należała do klubu „Emko” i „Zachęty”. W twórczości przedstawia tematy  związane z naturą i zanikającą architekturą polskiej wsi. Posługuje się olejem, akwarelą i pastelem. Jej prace prezentowano nie tylko w kraju, ale także w Kanadzie. 

Przez wiele lat zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia. W 2002 r. otrzymała odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, w 2005 nagrodę Stowarzyszenia im. Janiny Plucińskiej-Zembrzuskiej – statuetkę Stańczyka, w 2012 – Odznakę Honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej’”.

Page generated in 0.0159 seconds.