Z ostatniej chwili

Wiko Klebetechnik rozbudowuje się na „Skorkach”

2023-10-24 10:57:47 informacje
img

Wiko Klebetechnik była pierwszą firmą, która w 2016 r. rozpoczęła działalność na  „Skorkach” – terenie inwestycyjnym zarówno wtedy, jak i dziś będącym częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Teraz  wybuduje tam kolejną halę – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Firma jest znana z produkcji chemii przemysłowej – zwłaszcza klejów i uszczelniaczy. Zaopatruje branże motoryzacyjną, elektroniczną, budowniczą, medyczną, a także sektor reklamowy i branżę produkcji opakowań. Ma silną pozycję jako partner technologiczny dla wielu renomowanych firm i instytucji na całym świecie. 

Na kupionej od miasta działce – w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1 –  planuje postawić nową halę produkcyjną. Mają być tam wytwarzane kleje nowej generacji. Inwestycja zapewne będzie się wiązać z utworzeniem nowych miejsc pracy.  

Wiko Klebetechnik to spółka z Częstochowy, część założonej w 1997 r. w Niemczech – a dziś międzynarodowej – firmy Gluetec Group. Na polskim rynku  istnieje od 2005 r. Legitymuje się certyfikatami jakości ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. Produkty – poza rynkiem polskim – dostarczane są do klientów w ponad 40 krajach, na wszystkich kontynentach. Firma sponsoruje też młodego, utytułowanego bilardzistę Sambora Stachowiaka.

 

Tekst ilustrują: grafika z Geoportalu Miasta Częstochowy pokazująca lokalizację nowej inwestycji firmy, budynek firmy (fot. Wiko Klebetechnik) oraz wnętrza hali firmy w 2021 r.

Page generated in 0.0187 seconds.