Z ostatniej chwili

Wkrótce rozpoczęcie prac na DK-46

2021-08-16 12:52:22 informacje
img

17 sierpnia planowane jest przekazanie placu budowy wykonawcy przebudowy DK-46 w Częstochowie. Zanim prace się rozpoczną, uzgodniona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na czas I etapu realizacji inwestycji - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   
Miejski Zarząd Dróg poinformował, że zakończył się proces uzyskiwania stosownych formalności związanych z przebudową części DK-46 w granicach miasta, tj. ulic: Głównej i Przejazdowej oraz budowę nowej drogi - tzw. obejścia ul. św. Barbary. 
MZD otrzymał dwa zezwolenia na realizację inwestycji drogowych (inwestycja podzielona jest na dwa wymienione wcześniej zadania), które są kluczowym dokumentem pozwalającym  rozpocząć prace w terenie. 
W ślad za tym plac budowy zostanie formalnie przekazany wykonawcy 17 sierpnia. 
Od tego czasu w perspektywie kilku tygodni poznamy tymczasową organizację ruchu, która będzie obowiązywać w pierwszej fazie inwestycji. Po tych ustaleniach ekipy konsorcjum wykonawczego rozpoczną prace. O szczegółach MZD będzie informować z wyprzedzeniem.
Inwestycja obejmuje odcinek DK-46 od zachodniej granicy miasta do włączenia w ulicę Pułaskiego – w sumie 7,2 km drogi (w tym ponad 1,7 km nowego odcinka). Nowy fragment DK-46 będzie poprowadzony wzdłuż torów, od skrzyżowania ul. Głównej z ul. św. Jadwigi do włączenia w ul. Pułaskiego przy dworcu PKP Stradom. 
W ramach zadania przebudowane bądź wybudowane zostaną główne skrzyżowania, infrastruktura podziemna i naziemna (m.in. odwodnienie, oświetlenie, chodniki, ścieżki rowerowe, elementy Inteligentnego Systemu Transportu oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego). Będzie to największa inwestycja drogowa w tej części miasta od kilku dekad. To kolejny  ważny etap modernizacji miejskiego układu drogowego i połączenia go z węzłami budowanej obwodnicy autostrady A1. Wartość umowy na projekt i wykonanie to 98 mln zł.    

Grafika: fragment wizualizacji przebudowy DK-46  

Page generated in 0.0248 seconds.