Z ostatniej chwili

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

2020-02-19 12:11:17 informacje
img

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy na włamali się do domu jednorodzinnego, altanki na terenie ogródków działkowych i pomieszczenia socjalnego jednej z firm. Dzięki czujności obywateli, mundurowi schwytali sprawców na gorącym uczynku. Dwóch zatrzymanych to recydywiści. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności – informuje częstochowska Policja.

Policjanci z Komisariatu II w ubiegły czwartek otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego właściciela o włamaniu do jego domu. Gdy przybyli na miejsce, zauważyli wybitą w oknie szybę, a po wejściu do środka zastali włamywacza. Zatrzymany to mieszkaniec Lublina. Dzięki czujności zgłaszającego i sprawnie przeprowadzonej akcji nie zdążył niczego ukraść. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę przez policjantów z piątki. Po otrzymaniu zgłoszenia od czujnego sąsiada udali się na teren ogródków działkowych, gdzie zatrzymali 31-latka wewnątrz altanki. Posiadał przy sobie skradzione przedmioty. Grozi mu do 15 lat więzienia, ponieważ czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy, czyli przed upływem 5 lat od odbycia przynajmniej 6 miesięcy kary więzienia za podobne przestępstwo.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu IV zatrzymali 40-letniego mieszkańca Częstochowy, który po wcześniejszym wyłamaniu okna dostał się do pomieszczenia socjalnego w budynku firmy i przeszukiwał szafki ubraniowe pracowników. Jak się okazało, to nie była pierwsza jego wizyta w tym miejscu. Na początku stycznia w jednej z szafek ubraniowych znalazł 15 tys. zł, co skłoniło go do powrotu w to miejsce, licząc na podobny łup. 40-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego w więzieniu może spędzić aż 15 lat.

Page generated in 0.0206 seconds.