Z ostatniej chwili

Wnioski o tarczę można składać tylko drogą elektroniczną

2020-06-24 15:07:43 informacje
img

- To ważna zmiana dla naszych klientów, którą wprowadziły przepisy Tarczy Antykryzysowej 4.0, obowiązująca już od 24 czerwca. Wnioski elektroniczne za pośrednictwem PUE ZUS można składać m.in. o dodatek solidarnościowy, świadczenie postojowe, zwolnienie ze składek (uwaga - wnioski tylko do 30 czerwca!), udzielenie ulgi bez opłaty prolongacyjnej oraz odstąpienie od naliczania odsetek za zwłokę - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Na stronie ZUS jest zamieszczona instrukcja, w jaki sposób, krok po kroku, założyć konto na PUE. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą założyć profil na PUE w placówce ZUS. W zakładaniu profili na PUE będą pomagali pracownicy Zakładu.  

Złożenie wniosku drogą elektroniczną pozwala uniknąć błędów. - Elektroniczne wnioski są automatycznie wypełniane danymi osoby, która je składa. System pilnuje, aby niezbędne informacje zostały wypełnione. Nie pozwala przekazać błędnego formalnie lub niekompletnego wniosku  – tłumaczy rzeczniczka. 

Portal PUE ZUS jest elektroniczną skrzynką podawczą. Dzięki PUE można załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu. Przez internet można uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i płatnościach. Za pośrednictwem PUE można wysłać też wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe oraz rozliczyć składki.

Page generated in 0.0157 seconds.