Z ostatniej chwili

Wodniacy na posterunku

2020-07-15 10:11:59 informacje
img

Myszkowscy policjanci rozpoczęli sezon letni na zbiorniku wodnym w Poraju. Jak co roku zadbają o bezpieczeństwo w okolicy kąpieliska i plaży. Stróże prawa, którzy pilnują spokoju amatorów wodnych sportów i kąpieli słonecznych, mają do dyspozycji oznakowaną łódź motorową. Wodniacy pozostaną nad wodą aż do września - informuje myszkowska Policja.

W sezonie letnim przy porajskim zalewie działa Sezonowa Komórka Specjalistyczna Policji do wykonywania zadań w rejonie zbiornika wodnego tzw. Posterunek Wodny Policji. Myszkowscy policjanci, wspomagani przez kolegów z Częstochowy oraz WOPR będą przez cały sezon letni dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą oraz zabezpieczać imprezy organizowane nad zbiornikiem. Ich zadaniem będzie również zwracanie uwagi na kłusowników oraz prowadzenie akcji ratowniczych i profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Mundurowi w okolicach porajskiego zbiornika będą dbać o bezpieczeństwo aż do września.

W razie problemów związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa, można kontaktować się z policjantami pełniącymi służbę w wyznaczonych dniach na Posterunku Wodnym również telefonicznie, dzwoniąc na nr: 798032130 lub do najbliższej jednostki Policji pod numerem 997.

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0159 seconds.