Z ostatniej chwili

Wpadli z narkotykami

2021-11-10 11:51:35 informacje
img

Nawet 3 lata za kratami grozi mieszkańcowi Żarek Letniska za posiadanie amfetaminy. Na domiar złego 44-latek prawdopodobnie prowadził też pojazd pod wpływem narkotyków, za co grozi nawet 2 lat więzienia - informuje myszkowska Policja.
Wczoraj, 9 listopada przed południem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy podczas patrolu w Żarkach skontrolowali kierowcę bmw. Za kierownicą siedział 44-latek, a na miejscu pasażera 25-latek z Żarek. Powodem kontroli było niezastosowanie się do znaku zakazu wjazdu. 
W trakcie kontroli mundurowi zauważyli, że obaj mężczyźni są wyraźnie pobudzeni i zdenerwowani sytuacją. W trakcie kontroli kierowca odrzucił woreczek, myśląc, że umknie to uwadze mundurowych. Stróże prawa byli jednak czujni. Jak się okazało, w woreczku było prawie 130 porcji amfetaminy należące do starszego z nich. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.
Na jaw wyszedł też powód zachowania. Wstępne badanie wykazało, że 44-letni kierowca jest pod działaniem amfetaminy. W związku z tym pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, mężczyznę czekają kolejne kłopoty.  44-latek usłyszał na razie zarzut posiadania substancji niedozwolonych i przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat za kratami. Młodszy z nich w domu posiadał marihuanę. Usłyszał też zarzut posiadania substancji niedozwolonej.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.122 seconds.