Z ostatniej chwili

Wraca Strefa Płatnego Parkowania

2020-04-29 14:05:49 informacje
img

W związku ze stopniowym znoszeniem rządowych ograniczeń w przemieszczaniu się, od najbliższego poniedziałku (4 maja) wracają kontrolę terenowe w Strefie Płatnego Parkowania. Obecnie 119 miejskich parkomatów przechodzi dezynfekcję. Proces ten będzie powtarzany cyklicznie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Częstochowska Strefa Płatnego Parkowania działa obecnie według uaktualnionych regulacji wprowadzonych w życie uchwałą Rady Miasta Częstochowy. Szczegóły znajdują się pod adresem http://mzd.czest.pl/strefa-platnego-parkowania.
* ZAKUP ABONAMENTU
By ułatwić korzystanie kierowcom ze strefy, od czwartku 30 kwietnia  wprowadzona zostaje możliwość zdalnego kupowania abonamentów postojowych. Realizacja zakupu bez konieczności wizyty w siedzibie MZDiT będzie możliwa dzięki przesłaniu mailem lub za pomocą platformy ePUAP wypełnionego wniosku dotyczącego danego abonamentu (do pobrania z zakładki http://mzd.czest.pl/strefa-platnego-parkowania) wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu bankowego na kwotę adekwatną do wyboru. Wymienione dokumenty będą traktowane jako oświadczenia woli. Sprawne załatwienie tego procesu ułatwi instrukcja dostępna w tej samej zakładce.
Wciąż możliwe będzie wykonywanie zakupu tradycyjną metodą poprzez osobistą wizytę w wydziale parkowania przy ul. Legionów 52 (także od 4 maja). Siedziba MZDiT jedynie w tym zakresie zostanie udostępniona mieszkańcom, z zachowaniem limitów przebywania i zasad bezpieczeństwa. Interesanci są proszeni jednak, by przy osobistym odbiorze mieć ze sobą potwierdzenie przelewu, punkt kasowy ze względów bezpieczeństwa pozostanie bowiem zamknięty. Okazanie się potwierdzeniem przelewu jest bezpieczniejsze i pozwoli ograniczyć czas oczekiwania na realizację.
Z uwagi na prostszą, bezgotówkową i zdalną formułę zaleca się korzystanie z nowego, zdalnego rozwiązania. Jest to wskazane choćby ze względu na wciąż obowiązujące zalecenia o ograniczonym kontakcie społecznym.
* INFORMACJA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Do zakupu dedykowanych abonamentów uprawniających do parkowania na terenie całej strefy konieczne jest osobiste przedłożenie zaświadczeń o niepełnoprawności w siedzibie MZDiT (wydział parkowania). Wynika to z faktu, że urzędnicy MZDiT nie mają możliwości potwierdzenia tego uprawnienia zdalnie (zmieni się to po udzieleniu przez Ministerstwo zgody na dostęp do stosownej bazy danych). Jednocześnie MZDiT przypomina, że bez jakichkolwiek dodatkowych procedur niepełnosprawni mogą dalej bezpłatnie parkować w miejscach oznakowanych i przeznaczonych dla nich w strefie (tzw. koperty) na podstawie dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność wystawionego w widocznym miejscu za szybą.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0183 seconds.