Z ostatniej chwili

Wspaniałe sukcesy młodej szachistki

2023-10-10 13:40:17 informacje
img

Osiągnięcia 10-letniej Zuzanny Kamińskiej robią wrażenie. Z utytułowaną szachistką w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Spotkanie było okazją do przekazania gratulacji dziewczynce. Zuzanna Kamińska jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 47 i wychowanką Uczniowskiego Klubu Sportowego Hetman Częstochowa.

Jest mistrzynią Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli z lat 2020, 2021, 2022, 2023. W ubiegłym roku otrzymała Nagrodę III stopnia Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 r., a w tym roku – Wyróżnienie Prezydenta Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 r.

Jest tegoroczną potrójną Mistrzynią Polski do lat 10. – w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych. Została także powołana przez Zarząd Polskiego Związku Szachowego do Kadry Narodowej Juniorów.
W tym roku zdobyła brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 10. w Rumunii.

Ze Słowenii, gdzie rozgrywano Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, przywiozła dwa srebrne medale (indywidualnie i drużynowo) w Szachach Szybkich i brąz w Indywidualnych Mistrzostwach Juniorek do lat 10. w Szachach Błyskawicznych.

W rozwój kariery młodziutkiej zawodniczki zaangażowani są jej rodzice. Ojciec Zuzanny opowiadał, że treningi zaczęła w wieku 5 i pół roku. Od samego początku szachistka podchodziła do zajęć z wielką pasją. W najbliższych dniach wystartuje podczas mistrzostw świata w Egipcie.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.