Z ostatniej chwili

Wspólne puszki dla ratowania Oliviera

2023-01-20 10:36:58 informacje
img

Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek na leczenie 17-letniego Oliviera Dłubały, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy - mięsak z rodziny Ewinga, guz okolicy X międzyżebrza. Dzięki temu, oprócz prowadzonej zbiórki internetowej, częstochowianki i częstochowianie oraz mieszkanki i mieszkańcy okolicznych gmin będą mogli przekazać datki do puszek w kilkunastu miejscach.

- Każdy może pomóc, wrzucając swój datek do specjalnych puszek. Działamy z każdym, kto chce pomóc, bo tylko wspólnie możemy osiągnąć najlepsze efekty. Cieszmy się, że dzięki uprzejmości osób prywatnych, firm, szkół, urzędów nasze puszki można znaleźć w wielu miejscach Częstochowy i okolic - mówi członek stowarzyszenia.

Olivier od jakiegoś czasu uskarżał się na ból w okolicy żeber. To, co na początku było brane za kontuzję sportową, okazało się zmianą guzowatą. Na tyle dużą, że zrobiła  spustoszenie w organizmie, uszkodziła kilka żeber, dając również przerzuty do płuc i do kości.

Olivier jest leczony w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Przyjmuje chemię według protokołu oraz dodatkową, bardzo kosztowną chemię celowaną, która nie jest refundowana przez NFZ, ale zwiększa jego szanse na wyleczenie.

Lista miejsc, w których prowadzi się zbiórkę, jest na bieżąco aktualizowana na profilu fb Stowarzyszenia pod linkiem https://www.facebook.com/WspolnieDlaCzestochowy.

Page generated in 0.0244 seconds.