Z ostatniej chwili

Wybory 2023 - prezydent Częstochowy dziękuje za udział i wysoką frekwencję

2023-10-19 11:41:31 informacje
img

76,9% wyniosła frekwencja wyborcza w Częstochowie w niedzielnych wyborach do parlamentu. Wszystkim,  którzy oddali swój głos 15 października, dziękuje prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk - infrmuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
- Jestem wdzięczny Częstochowiankom i Częstochowianom za rekordową frekwencję. Dziękuję za to, że poszliście na niedzielne wybory i za każdy oddany głos. Pokazaliśmy w ten sposób, że demokracja jest dla nas bardzo ważna. Wierzę, że również zobowiązaliśmy wybranych przez nas parlamentarzystów do rzetelnej pracy dla naszego miasta - mówi Krzysztof Matyjaszczyk.
Prawie 77% frekwencji w mieście to o ponad 11% więcej niż w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2019 r. Wybory w Częstochowie odbyły się w 136 obwodach głosowania, w tym 10 tzw. odrębnych - zorganizowanych m.in. w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz areszcie śledczym.
Nie licząc tych obwodów, frekwencja wahała się w mieście w poszczególnych komisjach wyborczych od ponad 53% aż do 89,47% w obwodzie nr 45, z siedzibą komisji w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Sikorskiego. Obwód ten obejmuje wyborców z ulic: Augustowskiej, Bialskiej, Ciechanowskiej, Iławskiej, Jędrzejowskiej, Jowiszowej, Karkonoskiej, Kieleckiej, Kilara, Krynickiej, Kujawskiej, Kutnowskiej, Łowickiej, Małopolskiej, Marsowej, Mazowieckiej, Neptunowej, Nowobialskiej, Nyskiej, Oławskiej, Opolskiej, Orlicz-Dreszera, Pabianickiej, Poleskiej, Reszkego, Staropolskiej, św. Faustyny, św. Krzysztofa, Świętokrzyskiej, Wielkopolskiej, Włodawskiej, Wodzisławskiej, Wrocławskiej i Zgorzeleckiej.
Aż w 32 częstochowskich obwodach głosowania odnotowano w niedzielę frekwencję ponad 80%.

Page generated in 0.0168 seconds.