Z ostatniej chwili

Wywęszyła amfetaminę

2022-01-25 11:26:20 informacje
img

Lublinieccy kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Koszęcin, u którego w domu znaleźli ponad 800 gramów amfetaminy. W znalezieniu narkotyków pomógł częstochowski duet – asp. szt. Wojciech Bożek ze swoim psem służbowym Abi. Czworonożna „funkcjonariuszka” jest wyszkolona do tego rodzaju działań - informuje częstochowska Policja.
5-letnia Abi służy w częstochowskiej komendzie od lipca 2018 r. Razem ze swoim przewodnikiem - sierżantem sztabowym Wojciechem Bożkiem odbyła specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podczas którego została przygotowana do pracy przy wyszukiwaniu różnego rodzaju środków odurzających. Od tamtej pory bierze udział w wielu akcjach nie tylko na terenie Częstochowy i powiatu, ale również jednostek ościennych.
W ubiegłym tygodniu częstochowski duet został zaangażowany do czynności wykonywanych przez kryminalnych z Lublińca. Dzięki pomocy Abi kryminalnym udało się zatrzymać 36-latka, który w domu ukrywał znaczne ilości narkotyków. Za posiadanie ponad 800 gramów amfetaminy 36-letni mieszkaniec gminy Koszęcin trafił do aresztu.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.023 seconds.