Z ostatniej chwili

XXVIII Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji Cyberfoto 2025 rozstrzygnięty

2025-05-19 11:36:17 informacje
img

XXVIII Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji Cyberfoto 2025 rozstrzygnięty

9 maja w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji — CYBERFOTO 2025 z wykładem Krzysztofa Jureckiego.

W tym roku na konkurs nadesłano 147 prac wykonanych przez 32 autorów z kraju i zagranicy. Jury zakwalifikowało do wystawy 90 prac 32 twórców, prezentujących szerokie spektrum podejść do cyfrowej kreacji fotograficznej.

Laureatami konkursu zostali:
I nagroda  – Paulina Tarara (Katowice) za cykl prac „Paradajka 0-70”, „Paradajka 0-777” (fundator: Samorząd Województwa Śląskiego)
II nagroda  – Radosław Wróbel (Wrocław) za prace „#flo Wer” i „#resisytISH” (fundator: Starostwo Powiatowe w Częstochowie)
III nagroda – Ewa Surowiec (Aleksandrów Łódzki) za prace „Mutacje 2”, „Mutacje 3” (fundator: OPTIKOM-BIS)

Wyróżnienia po otrzymali:
Karolina Ruszel (Tarnów) – zestaw pt. „Sny”
Eugeniusz Nurzyński (Gdańsk) – „Via Dolorosa I”, „Via Dolorosa III”
Paulina Stawiarczyk – „Portrety moich przyjaciół”

Nagrody honorowe i specjalne:
Nagroda Specjalna Dyrektora ROK w Częstochowie (700 zł): Gabriela Kurnyta – „166 km”
Nagroda artysty-fotografika Sławomira Jodłowskiego: Wojciech Jachyra – „Koniunkcja sfer”
Nagroda krytyka sztuki Krzysztofa Jureckiego: Marzena Kolarz – „Osaczenie 1-3”
Nagroda Prezesa Fotoklubu RP Małgorzaty Dołowskiej: Jan Zych – cykl 11 prac
Nagroda artysty-fotografika Krzysztofa Muskalskiego: Janusz Wojcieszak – „Sny o Podlasiu – znikające płoty”, „Sny o Podlasiu – kraina okien i okiennic”
Wystawa prac CYBERFOTO 2025 będzie czynna do 28 maja w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie (ul. Ogińskiego 13a).
Fot. Mateusz Piątkowski

Page generated in 0.0169 seconds.