Z ostatniej chwili

Z Dnia Sportu „Piękny Umysł”

2022-05-26 14:23:11 informacje
img

Druga edycja Dnia Sportu „Piękny Umysł” odbyła się we wtorek 24 maja.
Organizatorem wydarzenia była Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Piękny Umysł” w Częstochowie. Impreza odbyła się na boisku klubu Sportowa Częstochowa przy ul. Lourdysjkiej 1 (dzielnica Wyczerpy-Aniołów). 
Impreza popularyzowała sport oraz stworzyła warunki do sportowego współzawodnictwa, propagowała zasady gry fair-play wśród uczniów i integrowała  uczestników.
W wydarzeniu uczestniczyli podopieczni Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej „Piękny Umysł” w Częstochowie, uczniowie zaproszonych szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych tj.: Fundacji Mozaika, Fundacji Jurajskie Dzieci, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka w Częstochowie oraz zaproszeni goście i rodzice wychowanków Przedszkola i Szkoły „Piękny Umysł. W imprezie udział wzięło ponad 150 osób.
Patronem medialnym imprezy była gazeta Zdrowa Częstochowa. Wydarzenie prowadził 
profesjonalny spiker Dawid Wytrzymały.
Na uczestników II Dnia Sportu „Piękny Umysł” czekało wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się wspólną rozgrzewką fitness dla wszystkich uczestników. Po niej zawodnicy i zawodniczki przystąpili do rywalizacji w przygotowanych konkurencjach sportowych tj.: biegu na 50 m, biegu pod płotkami, rzucie piłką lekarską, odbijaniu piłki siatkowej w hula-hop, kozłowaniu i rzucie piłki do koszykówki, skokach w workach, przeciąganiu liny oraz w turnieju piłki nożnej dla szkół specjalnych. 
Podczas imprezy były zorganizowane również zajęcia taneczne dla wszystkich uczestników.
Poza konkurencjami sportowymi uczestnicy mieli okazję spotkać się z gośćmi specjalnymi ze świata sportu. Jako pierwszy zaprezentował się bokser  Marcin Siwy, który swoje pierwsze bokserskie kroki stawiał w Starcie Częstochowa. Będąc młodzieżowcem, osiągał sukcesy w Mistrzostwach Polski juniorów, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. W Meksyku zdobył brązowy medal. Podobnie było podczas Mistrzostw Europy na Węgrzech, gdzie wywalczył brąz. Inne jego sportowe sukcesy to zdobycie tytułów: Młodzieżowy Mistrz Rzeczypospolitej (2014), Młodzieżowy Mistrz Świata organizacji WBF (2013). Dzieci miały okazję przymierzyć rękawice gościa oraz zmierzyć się w krótkiej rywalizacji bokserskiej.
Kolejnymi gośćmi specjalnymi byli siatkarze i trenerzy Akademii Norwidziaka i klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa. Akademia Norwidziaka jest profesjonalną siatkarską akademią szkolącą od podstaw młodych adeptów siatkarskiego rzemiosła. Czerpie z wieloletniej i pełnej sukcesów historii Klubu Sportowego Norwid Częstochowa występującego w Tauron 1.Lidze. Dodatkowo Akademia wystawiła swoje stoisko, które cieszyło się  ogromnym zainteresowaniem uczestników.
Ostatnimi zaproszonymi gośćmi byli zawodnicy klubu piłkarskiego Skra Częstochowa, na co dzień występującego w Fortuna 1 Lidze. Został zorganizowany pokazowy mecz piłki nożnej. Wszyscy chętni uczestnicy mieli okazję porywalizować z zawodnikami z 1 Ligi. Dodatkowymi atrakcjami II Dnia Sportu były: tory przeszkód, dmuchaniec, malowanie twarzy oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Pucharem Polski zdobytym przed drużynę piłkarską Rakowa Częstochowa w sezonie 2021/22.
Imprezę zwieńczył koncert częstochowskiego rapera Miksera, przy którym wspaniale bawili się wszyscy zaproszeni goście, rodzice i dzieci.
Zaproszeni goście, rodzice oraz dzieci między konkurencjami sportowymi mieli możliwość zjedzenia wspólnego posiłku przygotowanego na grillu. 
Na koniec imprezy wszyscy goście i zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i medalami.

 

Page generated in 0.0246 seconds.