Z ostatniej chwili

ZE społecznie zaangażowanym NGO

2022-12-05 11:28:06 informacje
img

28 listopada odbyło się spotkanie prezydenta  Częstochowy z przedstawicielami podmiotów ekonomii społecznej. Było połączone z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Rad Działalności Pożytku Publicznego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Spotkanie władz miasta z organizacjami pozarządowymi stało się tradycją i na stałe wpisało się w kalendarz miejskich wydarzeń. Było okazją, by porozmawiać o dotychczasowych dokonaniach, nowych inicjatywach, jak również by poznać członkinie i członków Częstochowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

- Radzie Działalności Pożytku Publicznego życzę, aby jej głos, jej opinie i rekomendacje jak najlepiej służyły budowaniu siły, dorobku i dobrego wizerunku częstochowskich organizacji i stowarzyszeń - mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Dziękuję za ten rok Wam wszystkim,  zaangażowanym w tę tak bardzo różnorodną działalność NGO w Częstochowie. Sektor pozarządowy nie kojarzony jest już wyłącznie z pracą charytatywną, choć ten jego wymiar jest bezcenny. Dzisiejsze NGO to kultura, sport, ekologia, bezpieczeństwo, umacnianie demokracji, promocja praw różnych grup obywatelek i obywateli.

W programie wydarzenia znalazł się występ młodzieży ze społecznych ognisk muzycznych Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie w składzie: Filip Garus (nauczycielka Katarzyna Tondyra), duet gitarowy Emilia Lichosik i Franciszek Krakowian (nauczycielka Izabela Zasuń), Wiktoria Zatoń (nauczycielka Aleksandra Niegut), Jacek Świerczyński (nauczycielka Aleksandra Niegut), Antonii Madaliński (nauczycielka Izabela Zasuń), Magdalena Leśnikowska (nauczycielka Anna Grzybowska), Zuzanna Mleczko (nauczycielka Katarzyna Kamola–Janic).

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0147 seconds.